YURTLAR MÜDÜRLÜĞÜ


2018-2019 BAŞVURU VE KAYIT KILAVUZU

 

YURT OLANAKLARI

Yurt Başvuru, Değerlendirme ve Kayıt İşlemleri

Yurtlar Müdürlüğü

2. Yurt Binası giriş Katı

Tel                          : (312) 2102740

Fax                         : (312) 2107980 

e-posta                   : ym@metu.edu.tr

URL                       : http://www.yurtlar.metu.edu.tr

 

Dizin Pusulası


1.) Genel Bilgi

2.) Sağlanan Olanaklar

3.) Yurtlara Başvuru

4.) Özel Koşuldaki Öğrencilerin Başvuru ve Kayıt Hakları

5.) Yurt Başvurularının Değerlendirilmesi ve Yurtlara Kayıt Hakkı Kazanma

6.) Yurt Kayıt İşlemleri

7.) Konukevi Statüsündeki Yurtlara Başvuru ve Kayıt İşlemleri

8.) Yurt Kayıt Hakkının Dondurulması

9.) Yurt Ücretleri

10.) Kayıt İşlemleri Sürecinde Konaklama İmkanı

11.) İngilizce Yeterlilik Sınavına Girmek İçin Yabancı Diller Yüksek Okulu'nun Düzenlediği Kurslara Katılan Öğrenciler İçin Kampüste Konaklama İmkanı


1.)GENEL BİLGİ

ODTÜ Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Yurtlar Müdürlüğü’nde 19 yurt hizmet vermekte olup, yurtlarımız, 3537 kız, 3821 erkek olmak üzere toplam 7358 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Bunlardan 2, 4, 6, 8, 9, İsa Demiray yurtlarının tamamı ile 19. Yurt ve Refika Aksoy yurtlarının bir bloğunda erkek, 1, 3, 5, 7, Faika Demiray yurtlarının tamamı ile 19.Yurt ve Refika Aksoy yurtlarının bir bloğunda da kadın öğrenciler kalmaktadır.

Ayrıca Konukevi statüsünde kadın öğrenciler için Osman Yazıcı Konukevi ve Konukevi 1; erkek öğrenciler için Faik Hızıroğlu Konuk Evi hizmet vermekte olup, Konukevi 2’nin 1 bloğu kadın, 2 bloğu ise erkek öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır.

Bunların yanı sıra Üniversitemiz Vakfının işlettiği ve yerleşke içerisinde yer alan ODTÜ Geliştirme Vakfı Konukevi’nde kadın ve erkek öğrenci blokları bulunmaktadır.

Öğrencilerin barınma problemlerini kaliteli bir ortamda çözmeyi hedefleyen Yurtlar Müdürlüğü verilen hizmetle ilgili olarak, 2005 yılında TSE’den TSE-EN ISO 9001-2000 kalite belgesi almış olup, 2018 yılında da TSE-EN ISO 9001:2015 standardına uygun olarak belge yenilemesi tetkiki başarı ile tamamlanmıştır.

Birimimizde verilmekte olan hizmetler Yurtlar Yönetmeliği, Yurtlar Yönetim Kurulu Kararları, Yüksek Öğrenim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği ve Kalite Belgesi çerçevesinde hazırlanan prosedür, talimat, süreç akışları, görev yetki ve sorumluluklara göre yürütülmektedir.

Bu anlayışla Yurtlar Yönetim Kurulunca her yıl mevcut kapasite, başvuru durumu ve ilgili mevzuat hükümlerine göre belirlenerek Rektörlük Makamınca onaylanan yurtlara kabul ölçütleri çerçevesinde, öğrenci yurt başvuruları değerlendirilerek kabul ve kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir.

24 saat kesintisiz hizmet verilen yurtlarımızda öğrencilerin barınma ihtiyaçları; saygı, sevgi, eşitlik, güven ortamında, çağdaş, ODTÜ geleneklerine bağlı, kaliteli, şeffaf hizmet anlayışıyla ve ekip ruhuyla karşılanmaya çalışılmaktadır.

 

2.)SAĞLANAN OLANAKLAR

2.1. Fiziksel Yapı

Üniversitemiz yurtları, öğrencilerimizin yerleşke içerisinde huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşayıp barınma, beslenme, kültürel ve sportif etkinliklere katılabilme, ders çalışma alanları vb. her türlü gereksinimlerini karşılayabilecek olanaklara sahiptir.

Her yurtta öğrencilerin yemek pişirebilmeleri için mutfaklar, bunların dışında bisküvi ve soğuk içecek makineleri bulunmakta ve ayrıca kantin hizmeti verilmektedir.

Yerleşke içerisinde öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçlarının karşılandığı Kafeteryanın yanı sıra yemek ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alışveriş merkezi (çarşı) yer almaktadır.

Bazı yurtlarımızda öğrencilerimizin yararlanabileceği 24 saat açık, internete bağlı bilgisayar laboratuvarları, ayrıca tüm yurt odalarımızda internet bağlantısı vardır.

Birimimize bağlı 1,2, 8 ve 9 no.lu yurtlarda yurt odaları 2+2+2+2 kişilik grup oda, 3, 4, 5, 6, 7 no.lu yurtlar ile Faik Hızıroğlu Konukevi, İsa Demiray, Faika Demiray ve Refika Aksoy yurtlarında  odalar 4 kişilik, 19. Yurt odaları ise 2+2 kişilik grup odadır. Bunların dışında Osman Yazıcı Konukevi, Öğrenci Konukevi 1, Öğrenci Konukevi 2 ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Konukevinde 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar mevcuttur.

Ayrıca yurtlar.metu.edu.tr web sayfamızdan yurtlarımız ve donanımlarıyla ile ilgili bilgilere  ve sanal tur görüntülerine ulaşmak mümkündür.

 

2.2.Yurtlar ve İlgili Sosyal Alanlar

Yurt odalarında mini buzdolabı her öğrenci için çalışma masa ve sandalyesi, elbise ve ihtiyaç dolabı, ayakkabı dolabı bulunmakta olup nevresim takımı, yorgan ve yastık verilmektedir. Yurt binalarında çalışma odası, televizyon salonu, mutfak ve çamaşır odası ile mimarlık öğrencilerimiz için çizim salonu bulunmaktadır. Çamaşır odalarında yeterli sayıda otomatik çamaşır ve kurutma makineleri, ütü ve ütü masası öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Öğrencilerin kullandığı yatak takımları periyodik olarak, ayrıca ihtiyaç olduğunda değiştirilmektedir. Kirli yatak takımları bünyemizdeki sanayi tipi makinaların yer aldığı çamaşırhanemizde yıkanmakta ve ütülenmektedir. Yurtlarımızda 24 saat sıcak su vardır.

2.3.Ulaşım

Yurtlarla şehir merkezi arasında ulaşım 07.00 - 24.00 saatleri arasında dolmuş ve belediye otobüsleri ile yapılmaktadır. Yerleşke ana giriş kapısından metro ile şehir merkezine ulaşım imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin derslerine zamanında gidebilmeleri için belli saatlerde yurtlar ve bölümler arasında ring seferleri yapılmaktadır.

2.4.Sağlık Hizmetleri

Yurtlar bölgesinde 24 saat hizmet veren Sağlık ve Rehberlik Merkezi mevcuttur.

2.5.Yurtlarda Uygulanan Kurallar

Her yurdun ilan panosunda ve Yurtlar Müdürlüğü web sayfasında (yurtlar.metu.edu.tr) yer alan Yurtlar Yönetmeliğinin öğrenciler tarafından mutlaka okunması gerekmektedir. Ayrıca öğrenciler yurda kaydedilirken kendilerine uyması gereken kuralları içeren bilgiler yazılı olarak imza karşılığı tebliğ edilir ve bundan sonra öğrencilerin yurt kuralları hakkında bilgi sahibi olduğu varsayılarak gerekli durumlarda disiplin işlemi başlatılır.

2.6. Öğrenci İzin Süreleri

Her öğrencinin bir dönem içinde, hafta sonları, bayram ve resmi tatil günleri hariç 20 gün izin kullanma hakkı vardır. İzin kullanacak öğrenci yurt danışmasında bulunan izin dosyasını doldurmalıdır. Ancak 18 yaşından küçük öğrencilerin evci iznine çıkabilmeleri için velilerinin yazılı izni olmalıdır. İlgili form Yurt Müdürlüklerinden temin edilebilir.

Yurtlara son giriş saati 24.00'dır.

2.7.Tatil Dönemlerinde Yurtlarda Kalabilme İmkanı

Tatil dönemlerinde eğitim programları devam eden (yaz okulu, zorunlu staj vb.) öğrenciler kalış nedenlerini belgelemek koşulu ile nöbetçi yurtlarda kalabilirler. Yarı dönem tatilinde yurtlarımızda öğrencilere hizmet vermeye devam edilmektedir.

2.8.Yurtta Kalma Süresi

Yurtlarda kalma süresi, 30 yaşını doldurmamış olmak kaydı ile  Temel İngilizce Bölümüne devam edenler için en fazla 6 yıl, diğerleri için en fazla 5 yıldır. Bu süre içerisinde öğrenimlerini tamamlamamış olanların yurtla ilişkileri kesilir.

Yurda giriş yılı                      Kalma Süresi (yıl)

Hazırlık                                  5+1=6

1.sınıf                                      4+1=5

2.sınıf                                      3+1=4

3.sınıf                                      2+1=3

4.sınıf                                      1+1=2 

3.) YURTLARA BAŞVURU

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan bağımsız olarak hizmet vermekte olan ODTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yurtlarına ailesi Ankara merkez ilçeleri dışında ikamet edip, 30 yaşını doldurmamış, yurtlara yerleşme kriterlerini taşıyan lisans programlarına kayıtlı öğrencilerimiz başvuru yapabilirler  (Bakınız: yurtlar.metu.edu.tr web adresi Yurtlar Yönetmeliği Madde:6 ve Madde:9 da belirlenmiş kriterler).E-devlet üzerinden üniversite kayıtlarını tamamlayan öğrencilerimizin ODTÜ Sistemi Bilgi Girişi sırasında internet adresinden “Başvuru İşlemleri” başlığı altındaki aile bilgileri ve yurt bilgileri ile ilgili bölümleri doldurup yurt başvuru işlemlerini sonlandırmaları gerekmektedir.

 

Odtü Sistemine Bilgi Girişi İçin https://osyskayit.metu.edu.tr/ adresini kullanabilirsiniz. ( Saat 09.00'da açılacaktır. )

ODTÜ Sistemi Bilgi Girişi sırasında başvuruda bulunmayan öğrenciler 26 Ekim 2018 tarihine kadar Yurtlar Müdürlüğü resmi web sayfasında yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra 2.Yurt/Giriş Katta yer alan Yurtlar müdürlüğü ofisine şahsen gelerek başvuru yapabilirler. Bu tarihten sonra kesin kayıt başvurusu alınmamaktadır.

ODTÜ kampüs alanı içerisinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurt bulunmamakta olup bu yurtlar için başvuru talebinin YURTKUR ‘a yapılması gerekmektedir.


4.)ÖZEL KOŞULDAKİ ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT HAKLARI

“YURTLAR YÖNETMELİĞİ      Madde 9.
……………
Devlet himayesine alınmış ve yetiştirme yurtlarında barındırılmış öğrencilerle, %45 oranında fiziki özürleri sağlık kurullarınca raporla belgelenmiş öğrenciler puan sırasına alınmadan yurtlara kabul edilirler.

Hükmü yer almakta olup, bu şartlardaki öğrencilerimiz öncelikli olarak yurtlara yerleşme hakkına sahiptir. Engelli öğrencilerimiz ise Yurtlar Müdürlüğü ve Engelsiz ODTÜ Birimi ile irtibata geçerek, engelli öğrencilerimizin ihtiyacını karşılayacak donanımda özel olarak tefrişi yapılan odalarımızdan yararlanma imkanını kullanabilirler.


5.)YURT BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ve YURTLARA KAYIT HAKKI KAZANMA

Öğrencilerimizin yurt başvuruları; her yıl Yurtlar Yönetim Kurulunun mevcut kapasite, boş yatak sayısı ve yurtlara başvuran öğrenci sayısını dikkate alarak saptadığı ve Rektörlük Makamınca onaylanan kabul ölçütlerine göre değerlendirilerek puanlamaya tabi tutulur. Yurt başvurusunu tamamlayan ve yurtlara yerleşme kriterlerini (yurtlar.metu.edu.tr web adresi Yurtlar Yönetmeliği Madde:6 ve Madde:9)  sağlayan tüm öğrencilerimiz;  YKS-AYT başarı puanları ve ailelerinin gelir düzeyleri gibi ölçütler esas alınarak oluşturulan yurt puanı sıralamasına göre yurtlara yerleşme hakkı elde ederler.

Yurtlar Yönetim Kurulu kararı gereği Üniversitemize yeni kayıt olan ve yurtlara kabul şartları taşıyan tüm öğrencilerimizden yurt talep edenlere yurtlara yerleştirilmede öncelik verilmektedir.

 

Ayrıca,Yurtlar Yönetim Kurulu kararı gereği tüm puan türleri dikkate alınarak, Türkiye genelinde sıralamaya giren ve ODTÜ’yü kazanan üstün başarılı öğrencilerden;

ODTÜ'ye aşağıdaki koşullarda yerleştirilen ve Ankara dışında ikamet etmekte olanlardan

(a) AYT-SAYISAL           puan sıralamasının herhangi birinde  ilk 4000 öğrenci arasında yer alan,

(b) AYT-EŞİT AĞIRLIK   puan sıralamasının herhangi birinde ilk 500   öğrenci arasında yer alan,

(c) AYT-SÖZEL                 puan sıralamasının herhangi birinde ilk 300   öğrenci arasında yer alan,

(d)  AYT-DİL                     puan sıralamasının herhangi birinde ilk 100 öğrenci arasında yer alan,

(e) TÜBİTAK tarafından düzenlenen bilim olimpiyatlarında ilk 3 dereceye giren öğrenciler,

 ODTÜ yurtlarına (Konukevi veya numaralı yurtlar )  ücreti karşılığı sıralamasız olarak kabul edilmektedir.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 19, İsa Demiray, Faika Demiray ve Refika Aksoy öğrenci yurtlarına yerleştirmeler; öncelikle başarı puanına göre sıralamasız yerleşme hakkı kazanan öğrencilerin tercihleri doğrultusunda, daha sonra diğer öğrencilerin yurt başvuru değerlendirmeleri sonucu oluşan  yurt  puanı  sıralamasına göre yapılmaktadır.

Konukevlerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ise, ODTÜ Sistemi Bilgi Girişi sırasında yurt başvurularını tamamladıktan sonra,  14 Eylül 2018 tarihinde ogrencikonukevikayit.metu.edu.tr web adresindeki yönergeler doğrultusunda tercih ettikleri Konukevi oda ücretleri ile sabit gider ve depozitolarını da ödeyerek on-line kayıtlarını yapabilirler. (bkz. 7.madde KONUKEVİ STATÜSÜNDEKİ YURTLARA BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ)

Başarı kriterlerini sağlayarak Sıralamasız olarak (puanlamaya tabi tutulmadan) yurt kayıt hakkı elde eden öğrencilerimizden Konukevi statüsündeki yurtlardan yararlanmak isteyen öğrencilerin Konukevi kayıt dönemi başlamadan önce Yurtlar Müdürlüğü ile irtibat kurmaları gerekmektedir.

6.) YURT KAYIT İŞLEMLERİ

6.1.Kayıt Listelerinin İlanı

Öğrencilerimizin kayıt hakkı kazandıkları yurtlara ait bilginin yer aldığı ilk liste 17 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 14:30’ da Yurtlar Müdürlüğü web adresinde (yurtlar.metu.edu.tr) ilan edilecektir.

İlk listeden sonra her hafta yayınlanacak Yurt hakkı kazanan öğrencilere ait listelerin ilanı ve liste tarihleri ile ilgili tüm duyurular Yurtlar Müdürlüğü resmi web adresinden (yurtlar.metu.edu.tr) takip edilmelidir. Listelerde yurt puanı yüksek olan öğrencilerden başlayarak sıralama yapılacak olup, her hafta yayınlanacak yeni listede yurtlarda boşalan yatak sayısı kadar yeni öğrenciye yurt kayıt hakkı tanınması suretiyle yerleştirmeler tamamlanacaktır.

6.2.Yurt Kayıtları İçin Gerekli Olan Evraklar

    1. Kayıtlarda verilecek olan Öğrenci Belgesi veya Öğrenci Kimlik Kartı  ( Yeni Kazanan Öğrenciler Öğrenci Belgelerini Öğrenci kimliklerini aldıktan sonra kayıt oldukları yurda ibraz edebilirler.)
    1. (5) Adet fotoğraf
    1. Öğrenci  anne ve babasının TC Kimlik numaraları
    1. Aile gelirini gösteren belge

 

6.3.Kayıt İşleminin Tamamlanması

 

Yurt kayıt hakkı elde edilen öğrencilerimizin ilan edilen gün ve zaman aralığında kayıt hakkı kazandıkları Yurt Müdürlüğü’ne başvurarak kayıt için istenen evrakları teslim edip Öğrenci Bilgi Kartlarını doldurmaları ve ödemelerini yaptıkları banka dekontlarını yurt yönetimine teslim ederek (yurt ücreti, depozito, sabit gider) kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu ve bunu takip eden eğitim süresi içerisinde yapılan kontrollerde başvuru ve yurtta kalma  koşullarını (koşullar için yurtlar.metu.edu.tr web adresi Yurtlar Yönetmeliği Madde:6 ve Madde:9 ‘u inceleyebilirsiniz.) taşımadığı tespit edilen öğrencilerin yurt kayıtları silinir.


7.) KONUKEVİ STATÜSÜNDEKİ YURTLARA BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ

7.1. Konukevi statüsündeki Yurtlarla ilgili Bilgilendirme

Üniversitemiz yerleşkesinde Yurtlar Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Konukevi statüsündeki yurtlarımız (Öğrenci Konukevi 1, Öğrenci Konukevi 2, Osman Yazıcı Konukevi, Faik Hızıroğlu Konukevi ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Konukevi) farklı oda tiplerine ve donanıma sahip olup, yönetsel olarak  “ODTÜ Yurtlar Yönetmeliğinde yer alan esaslar ve Yurtlar Yönetim Kurulu” kararları çerçevesinde diğer yurtlarla eşgüdüm içerisinde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır.

Konukevlerine kayıt işlemini gerçekleştiren öğrencilerimiz puanlama esasına göre yerleştirmeleri yapılan yurt kayıt haklarını kaybederek, aynı eğitim yılı içerisinde diğer yurtlara transferleri de mümkün olmamaktadır. Ayrıca Konukevlerine kayıtlı öğrenciler Üniversitemiz Burs Ofisi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen burs olanaklarından da yararlanamazlar.

Konukevlerine başvuru ve kayıt sürecinde bu konuların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen koşullar nedeni ile Konukevi statüsündeki yurtlarımıza başvuru ve kayıt işlemleri bireysel talepler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

Puanlama esasına göre yerleştirmelerin yapıldığı yurtlar için sıra bekleyen öğrencilerin Konukevi Statüsündeki yurtlarla ilgili herhangi bir başvuru işlemi yapmalarına gerek yoktur.

  

7.2.Konukevi Statüsündeki Yurtlara Başvuru  ve Kayıt İşlemleri

Konukevlerine (Osman Yazıcı Konukevi, Öğrenci Konukevi 1, Öğrenci Konukevi 2, Hızıroğlu Konukevi ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenci Konukevi) kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz, ODTÜ Sistemi Bilgi Girişi sırasında yurt başvurularını tamamlamış olarak 14 Eylül 2018 Cuma gününde ogrencikonukevikayit.metu.edu.tr web adresindeki yönergeler doğrultusunda tercih ettikleri Konukevi oda ücretleri ile sabit gider ve depozitolarını da ödeyerek on-line kayıtlarını yapabilirler. Yurtlara yerleşme kriterlerini sağlayan öğrenciler kayıt için gerekli olan belgeleri öğrenim yılı başında yurt yönetimine teslim edip, yurt bilgi kartlarını doldurduktan sonra kayıt işlemini tamamlanacaktır.

14 Eylül 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek Konukevi kayıtlarında kendilerine uygun yer bulamayan öğrencilerimiz kayıt olmak istedikleri Konukevi Müdürlüklerine tercih ettikleri oda tipini de belirten dilekçelerini vermeleri halinde dönem süresince ilgili Konukevi’nde kayıt sildiren öğrencilerden açığa çıkan boş kapasiteler dikkate alınarak dilekçe tarih ve sırasına göre kayıt için çağrılacaktır.

14 Eylül 2018 Cuma günü Konukevlerine kayıt olan öğrencilerimizin isimleri puan sıralamasına göre yapılan yurt yerleştirme listelerinde yer almayacaktır. (Kayıt işlemleri tamamlandığı için)

Konukevi kayıtlarını herhangi bir nedenle tamamlamayan öğrenciler ise puan esasına göre yerleştirme yapılan listelerden yurt hakkı elde edip etmediklerini takip edebilirler.

İstenildiği takdirde Konukevi statüsündeki yurtlarımız 13 Eylül 2018 Perşembe günü yerinde gezilebilir. Ayrıca yurtlar.metu.edu.tr web sayfamızdan yurtlara ait bilgilere ulaşmak mümkündür


8.) YURT KAYIT HAKKININ DONDURULMASI

Üniversiteyi yeni kazanıp yurt başvurusunda bulunan ve yurtlara yerleşmeden Üniversite kaydını herhangi bir nedenle donduran öğrencilerin yurt haklarının saklı tutulabilmesi için Yurtlar Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları ve yurt depozitosu ile sabit ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Bunun için Yurtlar Müdürlüğü’ne başvurmanız halinde dilekçenize eklediğiniz bahsi geçen depozito-sabit gider makbuzları ve kayıt dondurduğunuza dair evrak ile birlikte kayıt hakkı kazandığınız yurda yönlendirilip, öğrenci bilgi kartlarını doldurarak işlemlerinizi tamamlamanız istenecektir.  Bu işlemleri tamamlamadığınız takdirde yurt hakkınız saklı tutulamayıp, bir sonraki yıl talebiniz halinde ara sınıf öğrencisi statüsünde yurt başvurusunda bulunabilirsiniz.

9.) YURT ÜCRETLERİ

Üniversite Yönetim Kurulu'nun 22 Mayıs 2018 tarih ve 21/8 sayılı kararının ekidir.

2018-2019 EĞİTİM YILI YURT ÜCRETLERİ

YURDUN ADI

 

TOPLAM KAPASİTE

ODA KAPASİTELERİ

ÜCRET

 

KADIN

ERKEK

1

2

3

4

Grup Oda

 

1. Yurt (2+2+2+2 Grup oda)

260

-------- 

 

 

 

 

x

225TL (Aylık)

2. Yurt(2+2+2+2 Grup oda)

 -------- 

300

 

 

 

 

x

225TL (Aylık)

3. Yurt

396

--------  

 

 

 

x

 

175TL (Aylık)

4. Yurt

-------- 

396

 

 

 

x

 

175TL (Aylık)

5. Yurt

346

-------- 

 

 

 

x

 

175TL (Aylık)

6. Yurt

-------- 

354

 

 

 

x

 

175TL (Aylık)

7. Yurt

354

--------  

 

 

 

x

 

175TL (Aylık)

8. Yurt(2+2+2+2 Grup oda)

--------  

396

 

 

 

 

x

225TL (Aylık)

9. Yurt(2+2+2+2 Grup oda)

--------  

….

 

 

 

 

x

225TL (Aylık)

19. Yurt(2+2 Grup oda)

311

383

 

 

 

 

x

390TL (Aylık)

İsa Demiray Öğrenci Yurdu

--------  

592

 

 

 

x

 

260TL (Aylık)

Faika Demiray Öğrenci Yurdu

616

 -------- 

 

 

 

x

 

260TL (Aylık)

Refika Aksoy Öğrenci Yurdu

312

316

 

 

 

x

 

260TL (Aylık)

Öğrenci Konukevi 2  (*)

115

201

x

x

 

x

 

615-1620TL (Aylık)

Faik Hızıroğlu Konukevi  (*)

--------  

185

 

 

 

x

 

335TL (Aylık)

Geliştirme Vakfı

Öğrenci Konukevi  (*)

127

100

x

x

x

 

 

1248-1868TL (Aylık)

Osman Yazıcı Konukevi  (*)

214

--------  

x

x

x

x

 

335-1055TL (Aylık)

Konukevi 1  (*)

202

--------  

 

x

 

x

 

335-680TL (Aylık)

Konukevi 1(Sami Kırdar Blk) (*)

110

--------  

x

x

 

x

 

685-1235TL (Aylık)(*)Konukevi statüsündeki yurtlar

 

10.) KAYIT İŞLEMLERİ SÜRECİNDE KONAKLAMA İMKANI

Kayıt işlemleri için Ankara dışından gelen öğrencilerimiz ve ebeveynleri için yurtlarımızda 17 Eylül-20 Eylül 2018 tarihlerinde birer gece konaklama imkanı sağlamak üzere belli sayıda kontenjan ayrılmıştır. Bu imkandan yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimiz bu tarihlerde belirlenen yurtlarda kişi başı (gecelik) 25TL’ ye konaklayabilirler.

2018-2019 Eğitim yılında yurtlarımız 21 Eylül 2018 Cuma günü açılacak olup, bu tarihten önce öğrencilerimiz yurtlardan yararlanamazlar. Kayıt nedeni ile 20 Eylül 2018 Perşembe gecesi belirlenmiş olan yurtlarda konaklayan velilerin 21 Eylül 2018 Cuma sabahı en geç saat 09:00 da kaldıkları yurdu boşaltmaları gerekmektedir.

11.) İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVINA GİRMEK İÇİN YABANCI DİLLER YÜKSEK OKULU’NUN DÜZENLEDİĞİ KURSLARA KATILAN ÖĞRENCİLER İÇİN KAMPÜSTE KONAKLAMA İMKANI

17 Eylül 2018 Pazartesi günü geçekleştirilecek olan İngilizce Yeterlilik sınavına yönelik olarak Eylül ayı başında Yabancı Diller Yüksekokulu Tarafından verilen İngilizce Dil Kursuna katılmak isteyen ve yurt başvurusu bulunan öğrencilerimiz Dil Kursuna katıldıklarını gösteren belgeyi iliştirdikleri dilekçe ile Yurtlar Müdürlüğü’ne başvurmaları halinde kadın ve erkek öğrenciler için belirlenen nöbetçi yurtlardan öğrenci ücreti ile faydalanabilirler .

Akademik faaliyeti olmayan öğrencilerimiz nöbetçi yurtlardan faydalanamazlar.