YURTLAR MÜDÜRLÜĞÜ


2020-2021 EĞİTİM YILI ÜNİVERSİTEMİZİ YENİ KAZANAN ÖĞRENCİLER İÇİN YURT BAŞVURU KILAVUZU

2020-2021 ÖĞRENİM YILI BAŞVURU KILAVUZU

Bu kılavuz 2020 YKS ile Üniversitemize kayıt yaptıran Lisans öğrencileri için hazırlanmıştır.

 

 

YURT OLANAKLARI

Yurt Başvuru İşlemleri

Yurtlar Müdürlüğü

2. Yurt Binası giriş Katı

Tel                          : (312) 2102740

Fax                         : (312) 2107980 

e-posta                   : ym@metu.edu.tr

URL                       http://www.yurtlar.metu.edu.tr

 

 

 

 

Yurtlarımızla ilgili bilgi almak ve başvuru işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için başvuru kılavuzunu özenle okumanızı rica ederiz. Sorularınıza aradığınız yanıtlar kılavuzumuzda yer almakta olup, özellikli durumlarda telefon veya e-posta yolu ile Yurtlar Müdürlüğü ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca içinden geçtiğimiz pandemi nedeni ile gelişmelere bağlı olarak süreçle ilgili her türlü bilgi resmi web sayfamızdan duyurulacaktır.

Sorularınıza yanıt bulmak için öncelikle kılavuzu inceleme duyarlılığınıza teşekkür ederiz.

 

 

 

Dizin Pusulası

 

1.  ) Yurtlar Hakkında Genel Bilgi

 

2.  ) Yurtlarda Sağlanan Olanaklar

 

3.  ) Yurtlara Başvuru

 

4.  ) Özel Koşuldaki Öğrencilerin Başvuru ve Kayıt Hakları

 

5.  ) Yurt Başvurularının Değerlendirilmesi ve Yurtlara Kayıt Hakkı Kazanma Hakkında Genel Bilgi

 

6.  ) Yurt Kayıt İşlemleri (Süreçle ilgili gelişmeler doğrultusunda web sayfasından duyuru yapılacaktır)

 

7.  ) Konukevi Statüsündeki Yurtlara Başvuru (Süreçle ilgili gelişmeler doğrultusunda web sayfasından duyuru yapılacaktır)

 

8.  ) Yurt Kayıt Hakkının Dondurulması

 

9.  ) Yurt Ücretleri

 

10.) Yurtların Açılış tarihi (Süreçle ilgili gelişmeler doğrultusunda web sayfasından duyuru yapılacaktır)

 

  

1.)GENEL BİLGİ

 

ODTÜ Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Yurtlar Müdürlüğü’nde 19 yurt hizmet vermekte olup, yurtlarımız, 3537 kız, 3821 erkek olmak üzere toplam 7358 öğrenci kapasitesine sahiptir.

Bunlardan 2, 4, 6, 8, 9, İsa Demiray yurtlarının tamamı ile 19. Yurt ve Refika Aksoy yurtlarının bir bloğunda erkek, 1, 3, 5, 7, Faika Demiray yurtlarının tamamı ile 19.Yurt ve Refika Aksoy yurtlarının bir bloğunda da kadın öğrenciler kalmaktadır.

Ayrıca Konukevi statüsünde kadın öğrenciler için Osman Yazıcı Konukevi ve Konukevi 1; erkek öğrenciler için Faik Hızıroğlu Konuk Evi hizmet vermekte olup, Konukevi 2’nin 1 bloğu kadın, 2 bloğu ise erkek öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır.

Bunların yanı sıra Üniversitemiz Vakfının işlettiği yerleşke içerisinde yer alan ve bu yıl üniversitemize devri yapılan ODTÜ Geliştirme Vakfı Konukevi’nde kadın ve erkek öğrenci blokları bulunmaktadır.

Öğrencilerin barınma problemlerini kaliteli bir ortamda çözmeyi hedefleyen Yurtlar Müdürlüğü verilen hizmetle ilgili olarak, 2005 yılında TSE’den TSE-EN ISO 9001-2000 kalite belgesi almış olup, 2020 yılında da TSE-EN ISO 9001:2015 standardına uygun olarak belge tetkiki başarı ile tamamlanmıştır.

Birimimizde verilmekte olan hizmetler Yurtlar Yönetmeliği, Yurtlar Yönetim Kurulu Kararları, Yüksek Öğrenim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği ve Kalite Belgesi çerçevesinde hazırlanan prosedür, talimat, süreç akışları, görev yetki ve sorumluluklara göre yürütülmektedir.

Bu anlayışla Yurtlar Yönetim Kurulunca her yıl mevcut kapasite, başvuru durumu ve ilgili mevzuat hükümlerine göre belirlenerek Rektörlük Makamınca onaylanan yurtlara kabul ölçütleri çerçevesinde, öğrenci yurt başvuruları değerlendirilerek kabul ve kayıt işlemleri gerçekleştirilmektedir.

24 saat kesintisiz hizmet verilen yurtlarımızda öğrencilerin barınma ihtiyaçları; saygı, sevgi, eşitlik, güven ortamında, çağdaş, ODTÜ geleneklerine bağlı, kaliteli, şeffaf hizmet anlayışıyla ve ekip ruhuyla karşılanmaya çalışılmaktadır.

2.) SAĞLANAN OLANAKLAR

 

2.1. Fiziksel Yapı

Üniversitemiz yurtları, öğrencilerimizin yerleşke içerisinde huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşayıp barınma, beslenme, kültürel ve sportif etkinliklere katılabilme, ders çalışma alanları vb. her türlü gereksinimlerini karşılayabilecek olanaklara sahiptir.

Her yurtta öğrencilerin yemek pişirebilmeleri için mutfaklar, bunların dışında bisküvi ve soğuk içecek makineleri bulunmakta ve ayrıca kantin hizmeti verilmektedir. Yerleşke içerisinde öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçlarının karşılandığı Kafeteryanın yanı sıra yemek ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alışveriş merkezi (çarşı) yer almaktadır.

Bazı yurtlarımızda öğrencilerimizin yararlanabileceği 24 saat açık, internete bağlı bilgisayar laboratuvarları, ayrıca tüm yurt odalarımızda internet bağlantısı vardır.

Birimimize bağlı 1,2, 8 ve 9 no.lu yurtlarda yurt odaları 2+2+2+2 kişilik grup oda, 3, 4, 5, 6, 7 no.lu yurtlar ile Faik Hızıroğlu Konukevi, İsa Demiray, Faika Demiray ve Refika Aksoy yurtlarında  odalar 4 kişilik, 19. Yurt odaları ise 2+2 kişilik grup odadır. Bunların dışında Osman Yazıcı Konukevi, Öğrenci Konukevi 1, Öğrenci Konukevi 2 ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Konukevinde 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar mevcuttur.

yurtlar.metu.edu.tr web sayfamızdan yurtlarımız ve donanımlarıyla ile ilgili bilgilere ve sanal tur görüntülerine ulaşmak mümkündür.

 2.2.Yurtlar ve İlgili Sosyal Alanlar

Yurt odalarında mini buzdolabı her öğrenci için çalışma masa ve sandalyesi, elbise ve ihtiyaç dolabı, ayakkabı dolabı bulunmakta olup öğrencilerimize yurt yönetimi tarafından nevresim takımı, yorgan ve yastık verilmektedir. İsteyen öğrenciler kendi nevresim takımlarını getirip kullanabilirler( bu durumda yatak takımlarının yıkanması kendi sorumlulukları dahilindedir). Yurt binalarında çalışma odası, televizyon salonu, mutfak ve çamaşır odası ile mimarlık öğrencilerimiz için çizim salonu bulunmaktadır. Çamaşır odalarında yeterli sayıda otomatik çamaşır ve kurutma makineleri, ütü ve ütü masası öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Öğrencilerin kullandığı yatak takımları periyodik olarak, ayrıca ihtiyaç olduğunda değiştirilmektedir. Kirli yatak takımları bünyemizdeki sanayi tipi makinaların yer aldığı çamaşırhanemizde yıkanmakta ve ütülenmektedir. Yurtlarımızda 24 saat sıcak su vardır.

 

2.3.Ulaşım

Yurtlarla şehir merkezi arasında ulaşım 07.00 - 24.00 saatleri arasında dolmuş, ve halk otobüsleri ile yapılmaktadır. Yerleşke ana giriş kapısından metro ile şehir merkezine ulaşım imkanı da bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin derslerine zamanında gidebilmeleri için belli saatlerde yurtlar ve bölümler arasında ring seferleri yapılmaktadır.

 

2.4.Sağlık Hizmetleri

Yurtlar bölgesinde 24 saat hizmet veren Sağlık ve Rehberlik Merkezi mevcuttur.

 

2.5.Yurtlarda Uygulanan Kurallar

Her yurdun ilan panosunda ve Yurtlar Müdürlüğü web sayfasında(yurtlar.metu.edu.tr) yer alan Yurtlar Yönetmeliğinin öğrenciler tarafından mutlaka okunması gerekmektedir. Ayrıca öğrencilere yurda kayıt işlemleri sırasında yurtta uyulması gereken kuralları içeren bilgiler yazılı olarak imza karşılığı tebliğ edilir ve bundan sonra öğrencilerin yurt kuralları hakkında bilgi sahibi olduğu varsayılarak gerekli durumlarda disiplin işlemi başlatılır.

 

2.6. Öğrenci İzin Süreleri

Her öğrencinin bir dönem içinde, hafta sonları, bayram ve resmi tatil günleri hariç 20 gün izin kullanma hakkı vardır. İzin kullanacak öğrenci yurt danışmasında bulunan izin dosyasını doldurmalıdır. Ancak 18 yaşından küçük öğrencilerin evci iznine çıkabilmeleri için velilerinin yazılı izni olmalıdır. İlgili form Yurt Müdürlüklerinden temin edilebilir.

Yurtlara son giriş saati 24.00'dır.

 

2.7.Tatil Dönemlerinde Yurtlarda Barınma Olanağı

Tatil dönemlerinde eğitim programları devam eden (yaz okulu, zorunlu staj vb.) öğrenciler kalış nedenlerini belgelemek koşulu ile nöbetçi yurtlarda kalabilirler. Yarı dönem tatilinde yurtlarımızda öğrencilere hizmet vermeye devam edilmektedir.

  

2.8.Yurtta Kalma Süresi

 

Yurtlarda kalma süresi, 30 yaşını doldurmamış olmak kaydı ile Temel İngilizce Bölümüne devam edenler için en fazla 6 yıl, diğerleri için en fazla 5 yıldır. Bu süre içerisinde öğrenimlerini tamamlamamış olanların yurtla ilişkileri kesilir.

Yurda giriş yılı                      Kalma Süresi (yıl)

Hazırlık                                   5+1=6

1.sınıf                                      4+1=5

2.sınıf                                      3+1=4

3.sınıf                                      2+1=3

4.sınıf                                      1+1=2 

 

3.) YURTLARA BAŞVURU

3.1. Yurt Başvuru Kriterleri

 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan bağımsız olarak hizmet vermekte olan ODTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yurtlarına  ailesi Ankara merkez ilçeleri dışında ikamet edip, 30 yaşını doldurmamış, yurtlara yerleşme kriterlerini taşıyan  lisans programlarına kayıtlı öğrencilerimiz başvuru yapabilirler.   (Bakınız: yurtlar.metu.edu.tr web adresi Yurtlar Yönetmeliği Madde:6 ve Madde:9 da belirlenmiş kriterler).

 

 3.2.Yurt Başvuru Süreci

 

E-devlet üzerinden üniversite kayıtlarını tamamlayan öğrencilerimizin 03-09 Eylül 2020 tarihleri arasında “ODTÜ 2020 ÖSYS Kayıt Programına Veri Girişi” sırasında internet adresinden “Başvuru İşlemleri” başlığı altındaki aile bilgileri ve yurt bilgileri ile ilgili bölümleri doldurup yurt başvuru işlemlerini sonlandırmaları gerekmektedir. Bu formun dikkatlice doldurulması ve doğru bilgilerin sisteme girildiğinden emin olunması gerekmektedir. Formlar değerlendirilmek üzere Yurtlar müdürlüğü Bilgi sistemine aktarıldıktan sonra bilgi güncellemesi yapılmayacaktır. Bu nedenle aile geliri, ikamet adresi ve özel koşullarla ilgili bilgileri kontrol ederek formun sonlandırılmasını tavsiye ederiz.


ODTÜ 2020 ÖSYS Kayıt Programına Veri Girişi İçin

 https://osyskayit.metu.edu.tr/ adresini kullanabilirsiniz. 

 

3.3.Geç Başvuru Süreci

 

ODTÜ 2020 ÖSYS Kayıt Programına Veri Girişi sırasında yurt başvurusunda bulunmayan öğrenciler ilk listenin yayınlanma tarihinden itibaren 10 günlük süre içerisinde Yurtlar Müdürlüğü resmi web sayfasında yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra Yurtlar müdürlüğü e-posta adresinden ( ym@metu.edu.tr )Yurtlar Müdürlüğüne öğrenci numaralarını da belirterek başvuru taleplerini iletebilirler.

 

Belirlenen bu 10 günlük süreden sonra yapılacak başvurular ara sınıf öğrencilerinin başvuru sürecinde resmi web sayfasında duyurulan tarihin son gününe kadar kabul edilecek olup, bu durumdaki öğrencilerin yurt puanları kendi içerisinde değerlendirilerek  “Geç Başvuru Kayıt Listesi” adı altında ilk başvuru ve 10 günlük süre içerisindeki başvuru listesinin sonuna eklenecektir (süreçle ilgili gelişmeler doğrultusunda başvuru tarihleri resmi web sayfasında duyurulacaktır). Bu durumdaki öğrencilerin puanlamaları ilk liste ve ilave 10 günlük sürede yapılan başvuruların puanlamasından hariç tutulacaktır.

 

ODTÜ kampüs alanı içerisinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurt bulunmamakta olup bu yurtlar için başvuru talebinin YURTKUR ‘a yapılması gerekmektedir.


 

4.) ÖZEL KOŞULDAKİ ÖĞRENCİLERİN BAŞVURUSU

……Devlet himayesine alınmış ve yetiştirme yurtlarında barındırılmış öğrencilerle, %45 oranında fiziki özürleri sağlık kurullarınca raporla belgelenmiş öğrenciler puan sırasına alınmadan yurtlara kabul edilirler.  

Hükmü yer almakta olup, bu şartlardaki öğrencilerimiz öncelikli olarak yurtlara yerleşme hakkına sahiptir. Engelli öğrencilerimiz ise Yurtlar Müdürlüğü ve Engelsiz ODTÜ Birimi ile irtibata geçerek, engelli öğrencilerimizin ihtiyacını karşılayacak donanımda özel olarak tefrişi yapılan odalarımızdan yararlanma olanağını kullanabilirler.

 

5.) YURT BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ve YURTLARA KAYIT HAKKI KAZANMA

ÖNEMLİ NOT: Aşağıda yer alan bilgiler genel değerlendirme kriterleri olup           2020-2021 Öğrenim yılı için yurt başvurusu olan öğrencilerin değerlendirme ve kayıt listeleri hakkındaki süreçleri web sayfamızı takip ederek bilgi alabilirler.

 

Öğrencilerimizin yurt başvuruları; her yıl Yurtlar Yönetim Kurulunun mevcut kapasite, boş yatak sayısı ve yurtlara başvuran öğrenci sayısını dikkate alarak saptadığı ve Rektörlük Makamınca onaylanan kabul ölçütlerine göre değerlendirilerek puanlamaya tabi tutulur. Yurt başvurusunu tamamlayan ve yurtlara yerleşme kriterlerini (yurtlar.metu.edu.tr web adresi Yurtlar Yönetmeliği Madde:6 ve Madde:9)  sağlayan tüm öğrencilerimiz;  YKS başarı puanları ve ailelerinin gelir düzeyleri gibi ölçütler esas alınarak oluşturulan yurt puanı sıralamasına göre yurtlara yerleşme hakkı elde ederler.

 

Yurtlar Yönetim Kurulu kararı gereği Üniversitemize yeni kayıt olan ve yurtlara kabul şartları taşıyan tüm öğrencilerimizden yurt talep edenlere yurtlara yerleştirilmede puan sıralaması da göz önünde tutularak öncelik verilmektedir. Temel İngilizce Bölümüne başarısızlık veya herhangi bir nedenle tekrar devam edecek öğrenciler ile ara sınıf öğrencilerinin yurt yerleştirmelerine Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerin yurt yerleştirmeleri tamamlandıktan sonra başlanacaktır.

 

Ayrıca, Yurtlar Yönetim Kurulu kararı gereği ÖSYS’de YKS yerleştirme puan türleri dikkate alınarak, Türkiye genelinde sıralamaya giren ve ODTÜ’yü kazanan üstün başarılı öğrencilerden;

 

ODTÜ'ye aşağıdaki koşullarda yerleştirilen ve Ankara dışında ikamet etmekte olanlardan;

(a) SAYISAL           puan sıralamasında  ilk 4000 öğrenci arasında yer alan,

(b) EŞİT AĞIRLIK  puan sıralamasında  ilk  500   öğrenci arasında yer alan,

(c) SÖZEL                puan sıralamasında  ilk  300   öğrenci arasında yer alan,

(d) DİL                     puan sıralamasında ilk 100 öğrenci arasında yer alan,

(e) TÜBİTAK tarafından düzenlenen bilim olimpiyatlarında ilk 3 dereceye giren öğrenciler,

 ODTÜ yurtlarına  ücreti karşılığı sıralamasız olarak kabul edilmektedir.

 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 19, İsa Demiray, Faika Demiray ve Refika Aksoy öğrenci yurtlarına yerleştirmeler; öncelikle başarı puanına göre sıralamasız yerleşme hakkı kazanan öğrencilerin tercihleri doğrultusunda, daha sonra diğer öğrencilerin yurt başvuru değerlendirmeleri sonucu oluşan  yurt  puanı  sıralamasına göre yapılmaktadır.

 

Başarı kriterlerini sağlayarak Sıralamasız olarak (puanlamaya tabi tutulmadan) yurt kayıt hakkı elde eden öğrencilerimizden Konukevi statüsündeki yurtlardan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz de Konukevi Statüsündeki  Yurtlara Başvuru ve Kayıt İşlemleri başlığı altında yer alan yönergeler doğrultusunda oda ücretleri ile sabit gider ve depozitolarını da ödeyerek on-line kayıtlarını yapabilirler.

 

6.) YURT KAYIT İŞLEMLERİ

Süreçle ilgili duyurular Yurtlar Müdürlüğü web sayfasından yayınlanacaktır.

 

7.) KONUKEVİ STATÜSÜNDEKİ YURTLARA BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ

Süreçle ilgili duyurular Yurtlar Müdürlüğü web sayfasından yayınlanacaktır.

 

Konukevi Statüsündeki Yurtlarla İlgili Genel Bilgilendirme

Üniversitemiz yerleşkesinde Yurtlar Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermekte olan Konukevi statüsündeki yurtlarımız  (Öğrenci Konukevi 1, Öğrenci Konukevi 2, Osman Yazıcı Konukevi, Faik Hızıroğlu Konukevi ve ODTÜ Geliştirme Vakfı Konukevi) farklı oda tiplerine ve donanıma sahip olup, yönetsel olarak  “ODTÜ Yurtlar Yönetmeliğinde yer alan esaslar ve Yurtlar Yönetim Kurulu” kararları çerçevesinde diğer yurtlarla eşgüdüm içerisinde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamaktadır.

 

Konukevlerine kayıt işlemini gerçekleştiren öğrencilerimiz puanlama esasına göre yerleştirmeleri yapılan yurtlara kayıt haklarını kaybederek, aynı eğitim yılı içerisinde diğer yurtlara transferleri de mümkün olmamaktadır. Ayrıca Konukevlerine kayıtlı öğrenciler Üniversitemiz Burs Ofisi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen burs olanaklarından da yararlanamazlar. Konukevlerine başvuru ve kayıt sürecinde bu konuların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen koşullar nedeni ile Konukevi statüsündeki yurtlarımıza başvuru ve kayıt işlemleri bireysel talepler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

 

Puanlama esasına göre yerleştirmelerin yapıldığı yurtlar için sıra bekleyen öğrencilerin Konukevi Statüsündeki yurtlarla ilgili herhangi bir başvuru işlemi yapmalarına gerek yoktur.

 

  8.) YURT KAYIT HAKKININ DONDURULMASI

Üniversiteyi yeni kazanıp yurt başvurusunda bulunan ve yurtlara yerleşmeden Üniversite kaydını herhangi bir nedenle donduran öğrencilerin yurt haklarının saklı tutulabilmesi için Yurtlar Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları ve yurt depozitosu ile sabit ücretini ödemeleri gerekmektedir.

 

Bunun için Yurtlar Müdürlüğü’ne başvurmanız halinde dilekçenize eklediğiniz bahsi geçen depozito-sabit gider makbuzları ve kayıt dondurduğunuza dair evrak ile birlikte kayıt hakkı kazandığınız yurda yönlendirilip, öğrenci bilgi kartlarını doldurarak işlemlerinizi tamamlamanız istenecektir.  Bu işlemleri tamamlamadığınız takdirde yurt hakkınız saklı tutulamayıp, bir sonraki yıl talebiniz halinde ara sınıf öğrencisi statüsünde yurt başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

9.) YURT ÜCRETLERİ

Üniversite Yönetim Kurulu'nun 23.06.2020 tarih ve 4 sayılı kararının ekidir.

2020-2021 ÖĞRENİM YILI YURT ÜCRETLERİ

 

YURDUN ADI

 

TOPLAM KAPASİTE

ODA KAPASİTELERİ

ÜCRET(aylık)

 

KADIN

ERKEK

1

2

3

4

Grup Oda

 

1. Yurt (2+2+2+2 Grup oda)

308

-------- 

 

 

 

 

x

 275 TL   

2. Yurt(2+2+2+2 Grup oda)

 -------- 

300

 

 

 

 

x

 275 TL   

3. Yurt

396

--------  

 

 

 

x

 

 215TL     

4. Yurt

-------- 

396

 

 

 

x

 

 215 TL     

5. Yurt

346

-------- 

 

 

 

x

 

 215 TL     

6. Yurt

-------- 

338

 

 

 

x

 

 215 TL     

7. Yurt

354

--------  

 

 

 

x

 

 215 TL     

8. Yurt(2+2+2+2 Grup oda)

--------  

476

 

 

 

 

x

 275 TL     

9. Yurt(2+2+2+2 Grup oda)

--------  

408

 

 

 

 

x

 275 TL     

19. Yurt(2+2 Grup oda)

311

383

 

 

 

 

x

 480 TL     

İsa Demiray Öğrenci Yurdu

--------  

592

 

 

 

x

 

 320 TL      

Faika Demiray Öğrenci Yurdu

616

 -------- 

 

 

 

x

 

 320 TL       

Refika Aksoy Öğrenci Yurdu

312

316

 

 

 

x

 

 320 TL            

Öğrenci Konukevi 2  (*)

115

201

x

x

 

x

 

 755-2000 TL   

Faik Hızıroğlu Konukevi  (*)

--------  

185

 

 

 

x

 

 415 TL         

Geliştirme Vakfı

Öğrenci Konukevi  (*)

127

100

x

x

x

 

 

 1430-2144 TL

Osman Yazıcı Konukevi  (*)

214

--------  

x

x

x

x

 

 415-1300   TL   

Konukevi 1  (*)

202

--------  

 

x

 

x

 

 415-840     TL   

Konukevi 1(Sami Kırdar Blk) (*)

110

--------  

x

x

 

x

 

 850-1525   TL   


 

 

(*)Konukevi statüsündeki yurtlar

 

10.) YURTLARIN AÇILIŞ TARİHİ

 

Süreçle ilgili duyurular Yurtlar Müdürlüğü web sayfasından yayınlanacaktır.

 

 

Web sayfamızdan yapılan duyurular doğrultusunda hareket edilmesi; verilen hizmetin uygun koşullarda yerine getirilmesi için ve öğrencilerimizin herhangi bir sorunla karşılaşmaması için oldukça önem taşımaktadır. Bu konudaki işbirliğiniz için teşekkür eder, öğrencilerimize başarılı bir akademik yıl temenni ederiz.