YURTLAR MÜDÜRLÜĞÜ


Uluslararası Lisans Öğrencilerinin Yurt Başvuruları

2021-2022 Güz Döneminde üniversitemize uluslararası öğrenci kontenjanı üzerinden kayıt yaptıran lisans öğrencilerinin yurt başvuruları, 10-16 Eylül 2021 tarihleri arasında aşağıdaki adreste yer alan form üzerinden alınacaktır.

https://basvuru-yurtlar.metu.edu.tr/basvuru_en.php

Yurtlara yerleştirme sonuçları ise, 1 Ekim 2021 tarihinde, Yurtlar Müdürlüğü'nün web sitesinde yayınlanacaktır. Sonuçların açıklanmasından sonra, yerleşen öğrencilerin, yerleştikleri yurda kayıt işlemini gerçekleştirmesi beklenecektir.

Yurtlar, 8 Ekim 2021 tarihinde açılacaktır.

Not 1: 2020-2021 Güz Döneminde üniversitemize uluslararası öğrenci kontenjanı üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerden, geçen sene yurt başvurusu yapmamış ve ismi bu bağlantıdaki (http://yurtlar.metu.edu.tr/en/duyuru/2020-2021-dorm-application-list-newly-registered-international-students) listelerde yer almayan lisans öğrencilerine de başvuru yapmak için yeni bir hak tanınmıştır. (Eğer adınız bu listede varsa, lütfen yeniden başvuru yapmayınız.)

Not 2: Konukevi kayıtları ise 22 Eylül 2021’de https://oibs2.metu.edu.tr/Guest_House_Reservation/ adresi üzerinden alınacaktır. Konukevi başvuru programına, sadece sistemde yurt başvurusu olan öğrencilerin giriş yapmasına izin verilecektir.