YURTLAR MÜDÜRLÜĞÜ


Öğrencilere Sunulan Olanaklar OGV

OGV Öğrenci Konuk Evi (16.Yurt / EBİ2 )

ODTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenci Konuk Evi Özellikleri ve Öğrencilere Sunulan Olanaklar

 

EBİ A.Ş. Öğrenci Yurdu ve Konuk Evleri, Ankara ve Kuzey Kıbrıs ODTÜ Kampusları içerisinde, Yurtlar Bölgesinde yer almaktadır. 1999 yılında faaliyete geçen EBİ Öğrenci Konuk Evi 2014 yılında ODTÜ’ye devredilmiş olup, 2001 yılında faaliyete geçen ODTÜ Geliştirme Vakfı Konuk Evi ile 2008 yılında faaliyete geçen ODTÜ KKK EBİ Öğrenci Yurdu’nun işletmesi de yine EBİ A.Ş. Yönetim Hizmetleri Grubu tarafından yapılmaktadır. Toplam 367 yüksek öğrenim öğrencisinin barınabildiği Yurt ve Konuk Evlerimizde akademik dönemin ardından, Yaz Okulu öğrencilerinin, ODTÜ misafirlerinin, kayıt dönemlerinde ise öğrenci ve velilerin kalabilmesi için ağırlama hizmetleri de verilmektedir.

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenci Konuk Evi, 4.476 m2 alanda, 5’er katlı iki bloktan oluşmaktadır.

İlk blok, 95 oda ve 100 yatak kapasiteli olup, erkek öğrenciler için düzenlenmiştir. Her katta 18 adet tek ve bir adet de iki kişilik banyolu oda bulunmaktadır. Çamaşır yıkama, kurutma, bilgisayar ve çizim odaları ile büyük bir çalışma salonu, mutfak ve TV odası bu bloğun zemin katında öğrencilerimizin ortak kullanımına açık olarak yer almaktadır.

İkinci blok ise 55 oda ve 127 yatak kapasiteli olup, kadın öğrenciler için düzenlenmiştir. Katlarda toplam 15 adet tek, 8 adet iki ve 32 adet de üç kişilik banyolu odalar bulunmaktadır. Bloğun zemin katında iki adet emanet eşya deposu ile mutfak mevcuttur.

 

Toplam 127 kadın ve 100 erkek öğrencimize idari hizmetlerin yanında, güvenlik ve temizlik hizmetlerinin verilebilmesi için 1 Müdür, 1 Danışma Sorumlusu, 3 Danışma görevlisi, 10 Kat ve Temizlik görevlisi ile 1 Teknisyen 24 saat içerisinde düzenli olarak hizmet vermektedir.

 

Odalarımızın tamamında; karyola (baza, ranza veya dolaplı yüksek yatak ünitesi), yatak, elbise dolabı, çalışma masası, buzdolabı, telefon, perde, sandalye, masa ve başucu aydınlatmaları ile tuvalet ve lavabo bulunmaktadır. Odalarımızın ve ortak alanların, günlük, haftalık, aylık ve dönemsel temizlikleri, belirli standartlar dahilinde yapılmaktadır. Yatak takımları haftada bir kez değiştirilirken, banyo, tuvalet ve lavabolar her gün, odalar haftada üç kez, pencere ve perdeler her yarıyıl tatilinde temizlenir. Mefruşatın yıkatılması ve kuru temizleme hizmetleri ile temizlik malzemelerimiz, profesyonel firmalardan haricen temin edilmektedir. Öğrencilerimiz şahsi malzemelerinin temizliği için, çamaşır ve kurutma makinelerini ücretsiz olarak kendileri kullanabilmektedirler.

 

Konuk Evlerimizin içerisinde, öğrencilerimizin günün farklı saatlerine göre ihtiyaç duyabilecekleri sıcak-soğuk yemek ve içecekleri temin edebilen kafeteryalar mevcuttur. Yemeklerini kendisi hazırlamak isteyen öğrencilerimiz için mutfaklarımızda, yeterli tezgah ve lavabo olduğu gibi elektrikli ocak, fırın, mikro dalga fırın ve tost makinelerimiz de bulunmaktadır.

 

Binalarımıza giriş-çıkış Danışma görevlilerimizin kontrolü altında olup, önemli noktalardaki dahili kameralar sayesinde girişler ve ortak alanlar 24 saat izlenmektedir. Binalarımızda merkezi ısıtma sistemi, 24 saat sıcak su, ortak alanlarda kablolu TV ile tüm alanlarda internet bağlantısı mevcuttur. Yangın alarm sistemi, söndürme muslukları ve cihazlarımız her katta bulunmakta, koridorların sonunda yangın merdivenlerine çıkış kapıları yer almaktadır. Binalarımızın bakım onarım hizmetleri EBİ A.Ş. İşletme Bakım-Onarım Grubu teknik personelince aralıksız yerine getirilmektedir.

 

Öğrenci Konuk Evlerimiz, EBİ A.Ş. Yönetim Hizmetleri Grubu tarafından belirli esaslara göre yönetilmektedir. ODTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenci Konuk Evi, ODTÜ Yurtlar Yönetmeliği, Yurtlar Yönetim Kurulu Kararları ve ODTÜ prensipleri doğrultusunda öğrenci kabul eder, kayıt kuralları da aynı kıstaslara göre belirlenmiştir. Konuk Evlerimize akademik yıl için öğrenci kabul edilir. Kayıtlarda müracaat sırasına göre işlem yapılır. İmkanlarımızdan, hazırlık, ara sınıflar, mastır, doktora öğrencileri ile özel öğrenci ve kursiyerler eşit olarak yararlandırılır. 

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenci Konuk Evi’nde, tamamı banyolu dört ayrı oda çeşidi öğrencilerimizin tercihine sunulmaktadır:


                 TEK KİŞİLİK                                        İKİ KİŞİLİK                                          ÜÇ KİŞİLİK 

Tek kişilik oda (erkek) (11,50m2)              İki kişilik oda (erkek) (15,50m2)            Üç kişilik oda (kadın) (27,04m2)

(bazalı)                                                      (ranzalı)                                                 (yüksek yatak üniteli)

                                                                                                                       

Tek kişilik oda (kadın)11,50m2)                    İki kişilik oda (kadın)     (28,73m2)

 (dolaplı yatak üniteli)                                (bazalı)                     

 

 

Tek Kişilik Banyolu Oda Planı için Tıklayınız

.

2 Kişilik Bazalı Kadın ( Banyolu ) Oda Planı için Tıklayınız

.

3 Kişilik Yüksek Yatak Üniteli Kadın ( Banyolu ) Oda Planı için TıklayınızÖdeme Planı ve Ücretler

 

Yeni kayıt işlemleri ODTÜ yurt kayıtları ile birlikte, kayıt yenileme işlemleri ise her yıl Haziran ayında yapılmaktadır. Her oda/yatak için 250TL depozito ücreti alınır. Yurt ücretleri, aşağıdaki bankalara ait kredi kartlarıyla 9 taksit halinde yurttan ödenebilir. Akademik dönem başında yapılan yıllık peşin ödemelerde %10 indirim uygulanır.

2018-2019 Yaz okulu ücretleri için tıklayınız.

 

2018-2019 Günübirlik misafir ücretleri için tıklayınız.


2019-2020 öğrenm yılı ücretleri ve ödeme plann için tıklayınız...

 

AKBANK              - ODTÜ ŞUBESİ ( 656 )     TR 76 0004 6006 5688 8000 053660

İŞ BANKASI        - ODTÜ ŞUBESİ ( 4229 )   TR 42 0006 4000 0014 2290 986428 no.lu EBİ A.Ş. hesabı

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ


 Ayşe Feruze Çakmak                                                                                          

ODTÜ Geliştirme Vakfı ve EBİ                                                                              

Öğrenci Konuk Evleri Müdürü                                                                            

.

Hülya Gürbüz

ODTÜ Geliştirme Vakfı Öğrenci Konuk Evi

Danışma Sorumlusu 

                                                                                                   

ODTÜ Geliştirme Vakfı

Öğrenci Konuk Evi (16. Yurt / EBİ2)

.

Üniversiteliler Mahallesi   

ODTÜ Küme Evleri No: 55/B

06530 Çankaya ANKARA

.

Tel:  0 312 2101592  

Fax: 0 312 2101624

e posta: yurt16@metu.edu.tr