YURT BAŞVURUSUNDA BULUNACAK LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN YAPACAKLARI İŞLEMLER

              a) Hazırlık öğrencilerimizin hazırlık geçme notlarını ( internet çıktısı kabul edilmektedir ) ve aile gelirlerini gösteren belge,

              b) Ara sınıf öğrencilerimizin 2. dönem not ortalamaları belli olduktan sonra not ortalamalarını ( internet çıktısı kabul edilmektedir ) ve aile gelirlerini gösteren belge,

                ile birlikte başvurularını onaylatmak için, Yurtlar Müdürlüğüne uğramaları gerekmektedir.

 

Yüksek Lisans, Doktora ve Araştırma Görevlisi olan öğrencilerimizin başvuru bilgileri için TIKLAYINIZ...

 

 Her yıl yurt başvuru tarihleri Yurtlar Müdürlüğü tarafından duyuru yolu ile ilan edilir. İlan edilen tarihten sonra kesin kayıt başvurusu kabul edilmez.

Yurt basvurusunda bulunan her ögrencinin ailesinin ekonomik ve sosyal durumu mahalli idareler araciligi ile arastirilmaktadir.

 Alınan sonuçlar ve ögrencinin basari durumu dikkate alinarak , Yurtlar Yönetim Kurulunca saptanan ve Rektörlük Makaminca Onaylanan ölçütlere göre degerlendirilip puanlama yapilmaktadir.

 Yurt kayitlarina yüksek puan alan ögrencilerden baslayarak bos yerlere yerlestirilmekte ve yerler bosaldikça puan düsülerek kayitlara devam edilmektedir.

 

Yurt Kayıtları

1. Bu duyuru , puanlama esaslarina göre yurtlara alinacak , ikametgahi Türkiye ve K.K.T.C. olan ögrencilerle ilgilidir.

2. Yukarida belirtilen ögrenciler , Yurtlar Müdürlüğü web sayfasında ilan edilen listelerde gösterilen puanlarina göre ve kesin kayit duyurularinda belirlenecek tarihler arasinda kaydedilecektir.

3. Kesin kayit duyurulari , yurtlara kayit için tavan ve taban puanlari , kayitlarin hani gün ve hangi saatler içinde yapilacagini , sonraki duyurunun asilacagi gün ve saatini kapsayacaktir.

4. Sirasini geçiren ögrenciler ,

a. Kesin kayit duyurusunda belirlenen puanlara göre yurtlara kayit olma hakki dogmus olan ögrenciler ayni duyuruda belirtilen süre içinde kayitlarini yaptirmadiklari takdirde , siralarini geçirmis olurlar ve listedeki puanlari ile kayit hakkini kaybederler.
b. Yeniden siraya alinmasini isteyen ögrencilere , siraya alinma istemi tarihindeki ( yurtlara kesin kayit tavan puani + 15 ) – ( 100 – ögrencinin puani ) = yeni puan , formülüne göre puan saptanir. Ögrenci yeni puaniyla siraya alinir.
c. Kesin kayıt süreci içerisinde alınan tüm başvurular yurda yerleştirildikten sonra sırasını geçiren öğrenciler yeniden sıraya alınmazlar.

5. Ayni puanlarda olan ögrencilerin yurtlardaki bos yatak sayisindan daha fazla olmalari durumunda kayit, üst sınıftan başlanarak yapilacaktir.

 

YURTLARA YENİ GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN KAYIT YÖNTEMİ

1. Kesin kayit duyurularini inceleyerek puaninizin yurda alinmaniza uygun olup olmadigini listelerden kontrol ediniz. ( Her kayit duyurusunda bir sonraki duyurunun nezaman yapilacagi belirtilecektir. Sirasi gelmeyenler bu duyurulari titizlikle izlemelidirler. )

2. Puaniniz yurda alinmaya uygun ve kayit için gerekli belgeleriniz tamamlayarak kimlik kartiniz ile, kayıt tarihlerinde mesai saatleri içerisinde kayit olacaginiz Yurt Müdürlügüne basvurunuz. Kayit islemleri yurtta yapilacaktir.
3. Yurttaki oda ve yatak numaraniz belirlenip, kayıt evrakları doldurultuktan sonra size depozito ve ücret fisi verilecektir.
4. Depozito ve ücret fisi belirtilen bankalardan birisine yatirilip dekontlarin Yurt Müdürlüğüne teslim etmenizi takiben yatak takiminizi ve dolap anahtarlarinizi alacaksiniz. ( Yerlesirken yatak ve dolap numaralarinin size verilen numaralarla ayni olmasina dikkat ediniz.)

 

Kesin Kayitta Istenecek Belgeler :

1- Kayıtlarda verilecek olan Öğrenci belgesi ya da Öğrenci Kimlik Kartı ( Yeni Kazanan Öğrenciler Öğrenci Belgelerini Öğrenci kimliklerini aldıktan sonra kayıt oldukları yurda ibraz edebilirler.)
2- ( 5 ) adet fotoğraf
3- Öğrenci anne ve babasının TC kimlik numaraları
4- Aile gelirini gösteren belge ( Çalışan için Maaş Bordrosu, Serbest Meslek için Vergi levhası, Emekli için maaş belgesi e-devlet çıktısıda kabul edilir )
5- Baba ve Anne kanunen ayrı ise boşanma ilanı fotokopisi
6- Ailenin ikamet adresi dışında yüksek öğrenim gören kardeşlerin okudukları okuldan öğrenci belgesi (Açık Öğretim Fakültesi hariç)

Eksik evrakla kayıt yapılmaz.